Popošijem
---- šicí dílna ----


Šicí dílna v Hradci Králové otevřená všem. Kurzy, rady, tipy a triky, to vše včetně hlídání vašich dětí. Přijďte si jen tak popošít a popovídat.


Tip na dárek - věnujte kurz šití s Popošijem!

Připravili jsme pro vás krásné dárkové poukazy

Volba termínu i obtížnosti kurzu bude na obdarované, takže si s tím vůbec nemusíte lámat hlavu ;-)


Co v naší dílně naleznete?

Plně vybavenou šicí dílnu s šicími stroji a overlockem. Součástí vybavení je velký stůl na přípravu střihů a stříhání látek, žehlička a žehlící prkno, nabroušené nůžky, ostré špendlíky, jehly, páráčky, několik kilometrů stehovky a bílých a černých nití. K dispozici máme i pár metrů látek, tkanin i úpletů.
Do Popošijem si s sebou stačí vzít pouze svou látku (když zapomenete, jistě něco vyberete u nás), barevné nitě (pokud je potřebujete) a dobrou náladu.


Kurzy šití

Naše kurzy jsou určeny pro úplné začátečníky, kteří šicí stroj viděli pouze na obrázku, i pro pokročilejší tvůrce, kteří chtějí zkusit šití na overlocku, pokořit úplet, softshell, nebo si ušít sukni či sáčko.
Mimo pravidelné kurzy je dílna otevřená všem, kdo ji chtějí využívat. V Popošijem vám i poradíme, potřebujete-li pomoc při výrobě střihu, při šití, nebo potřebujete-li pomoc s výběrem šicího stroje.

Připravované kurzy

Pohlídáme Popošijem - šití pro začátečníky

Kurz šití pro začátečníky a pro všechny, kdož váhají, jestli začít, nebo stále začínají. Během 2,5 hodin vás naučíme ovládnout šicí stroj a z kurzu si rovnou odnesete vlastní výrobek - polštářek pro děti ve tvaru domečku.

Kapacita je omezena na max. 5 účastníků, pro které máme připraveny šicí stroje. Kdo by si chtěl přinést vlastní stroj a učit se na svém, může tak učinit a kapacita je 2 účastníci s vlastním strojem.

Cena kurzu je včetně veškerého materiálu a hlídání dětí.


Aktuální termíny:
11. 4. 2018 | 
9.30 - 12.00
11. 4. 2018 | 
17.00 - 19.30Cena 490 Kč

Registrace

Pohlídáme Popošijem - šití pro pokročilé I. a II.

Jednorázový kurz pro pokročilé, který volně navazuje na náš začátečnický kurz. Je vhodný pro ty, kteří už umějí ovládat svůj stroj, ale bojí se náročnějších operací, jako je například tajemné zdrhovadlo (tedy zip) a vše co se ho týká. V kurzu se zaměříme na praktické složitější úkony - všítí zipu, ukážeme si zkracování a zužování kalhot, a naučíme se jak se pracuje se střihy. Z kurzu si odnesete taštičku se zipem. Kapacita je omezena na max. 4 účastníků, pro které máme připraveny šicí stroje. Kdo by si chtěl přinést vlastní stroj a učit se na svém, může tak učinit a kapacita je 3 účastníci s vlastním strojem.

Cena kurzu je včetně veškerého materiálu.


Aktuální termíny:
18. 4. 2018 | 9.30 - 12.00, 17.00 - 19.30 - I. zipy
25 . 4. 2018 | 17.00 - 19.30 - II. střihyCena 490 Kč

Registrace

Šití s Kateřinou

Šijeme společně :) Máte střih a nevíte co dál? Máte nastříháno na tepláčky a nevíte co a jak? Máte sešité tělo mikiny a nevíte jak na rukávy? Nebo si jen potřebujete obnitkovat svoje látky na overlocku? Společně to zvládneme. Kateřina nad vámi převezme odborný dozor, bude radit a pomáhat.
Vhodné šikovné samouky, absolventy našich začátečníků a všechny, kteří si chtějí ušít svůj projekt pod odborným dohledem.
Kapacita je omezena na max. 4 účastníky. Kdo by si chtěl přinést vlastní stroj a učit se na svém, může tak učinit a kapacita je 3 účastníci s vlastním strojem.
Aktuální termín: 

4. 4. 2018 | 9.30 - 12.00


Cena 390 Kč

Popošijem Samošijem - volná dílna

Můžete samostatně šít celý den v rámci otvíracích hodin Coworkingu Liána, po - pá 9 - 16 hod. Pokud máte zájem o využívání naší dílny, je nutné absolvovat hodinový úvodní kurz o bezpečnosti práce a o zacházení se stroji.
Po absolvování tohoto kurzu již můžete bezstarostně šít a využívat celou naši dílnu pro svoje projekty. Do volné dílny je nutno se min. den předem nahlásit. Permanentka na 5 hodin za 375 Kč a na 10 hodin za 690 Kč (k zakoupení na úvodním kurzu).


Popošijem Samošijem - úvodní kurz k samostatnému využívání šicí dílny

Seznámení s šicí dílnou a jejím vybavením a s šicími stroji a jejich příslušenstvím. Pravidla bezpečnosti práce.


Aktuální termíny: na dotaz (bramborova@bramborova.cz)


Cena 390 Kč

Registrace

Kurz šití pokročilí II.

Navazuje na kurz pokročilí I.


Aktuální termín: na dotazCena 490 Kč

Registrace

Kurz šití overlocku 


Aktuální termíny: na dotaz (bramborova@bramborova.cz)
Cena 490 Kč

Registrace

Kurz šití softshellu


Aktuální termíny: na dotaz (bramborova@bramborova.cz)
Cena 490 Kč

Registrace


Kdo kurzy vede?

Kateřina, která poprvé usedla k šicímu stroji v 10 letech, ušila si tužkovník, měla radost, potom sukni, a měla ještě větší radost, tak si ušila další sukně a kalhoty a batůžky a kabelky... A potom vystudovala modelářství a návrhářství oděvů. Na chvíli si ještě odskočila vystudovat si obalový design, aby se opět mohla oklikou vrátit k svému původnímu řemeslu, vyrábět oblečení, jezdit po trzích a sem tam to šití někoho doma naučit.
tel.: 777 810 480

Zjistěte jako první, co je nového