Proč k nám přijít?
Pokud váháte, přečtěte si pár důvodů...

Stereotyp denních povinností

Rodič se celodenní péčí o dítě dostává do stereotypu denních povinností, které bývají charakteru nenáročného pro intelekt (péče o dítě, úklid, nákupy, vaření apod.)

Vyloučení z komunity pracujících

Rodič se stává sociálně vyloučeným z komunity běžně pracujících, kulturně a společensky žijících lidí; mohou se dostavit psychické potíže (deprese, neurózy, alkoholismus apod.)

Nerovnost finanční podpory rodiny

Pokud dlouhodobě finančně zajišťuje rodinu pouze jeden z rodičů a druhý nemá šanci, díky péči o dítě a rodinu, byť i minimálně přispět, může dojít k vážnému ohrožení rodinných vztahů a v mnoha případech bývá tato situace počátkem domácího násilí, a to psychického i fyzického charakteru.

Nedostupnost hlídání dětí

Zajištění hlídání dětí je pro velkou část rodičů těžko dostupné - jesle téměř neexistují, soukromé chůvy nebo instituce bývají mimo finanční možnosti rodičů, prarodiče jsou často pracující, pečující o své rodiče nebo žijící ve větší vzdálenosti.

Nemožnost seberealizace

Nemožnost seberealizace, nízký kontakt se společností a zapojení se do "normálního" života je pro dnešní rodiče situace přinášející řadu společenských rizik a možností vzniku sociálně negativních jevů (jako např. výše uvedené domácí násilí, zvyšující se rozvodovost a rozpad vztahů, vysoká míra stresu rodiče pobývajícího na RD aj.)

Obtížný návrat do zaměstnání

Rodič, který musí pečovat o dítě na rodičovské dovolené (RD) a nerealizuje se i jinou činností, bývá po skončení RD hůře uplatnitelný na trhu práce, návrat do zaměstnání pro něj bývá obtížný

Co vám chceme dopřát?

Příjemné pracovní zázemí

Klidné a příjemné pracovní zázemí sdílené kanceláře a dílny s hlídáním dětí v prostorách oddělených od pracovních a přitom v případě potřeby na dosah.

Společnost podnikavých rodičů

Setkání s komunitou pracujících a podnikavých rodičů s podobnou potřebou uplatnit se ve společnosti a životě, sdílení pracovních i osobních zkušeností a zážitků.

Pracovní zkušenosti

Získávání pracovních zkušeností i během rodičovské dovolené, možnost vyzkoušet si práci v různých oborech, nabývání kariérních zkušeností

Konec stereotypu

Narušení denního rodičovského stereotypu s klidným vědomím, že o dítě je dobře postaráno, získání sebevědomí a vnitřního klidu.

Rozvíjení dovedností

Možnost zúčastnit se řady chystaných kurzů, přednášek a workshopů a rozvíjet tak své znalosti a možnosti uplatnění.

Pohodovou atmosféru

Relaxace a možnost využití služeb ostatních žen, občerstvení v přilehlé kavárně.


Přečtěte si jako první, co je nového